چراغ خطی توکار


لاین نوری توکار برای نورپردازی های هم‌سطح با دیوار و سقف به شکل لاین نوری.
چراغ‌های خطی یا لاینر از چند بخش مختلف تشکیل می‌شود: پروفیل یا بدنه چراغ لاین چیپ ال ای دی درون لاینر که نور تولید می کند دفیوزر یا طلقی که روی لامپ قرار می گیرد و پخش نور ایجاد می کند ترانس برق چراغ.

چراغ خطی توکار

چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار new 3040

چراغ خطی توکار new 3040

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار 1011

چراغ خطی توکار 1011

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار 7590

چراغ خطی توکار 7590

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار 6075

چراغ خطی توکار 6075

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار  4562

چراغ خطی توکار 4562

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار  4052

چراغ خطی توکار 4052

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار کنافی 2840

چراغ خطی توکار کنافی 2840

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار کنافی 1825

چراغ خطی توکار کنافی 1825

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار چراغ خطی توکار بدون فنر  1625

چراغ خطی توکار بدون فنر 1625

قیمت : تماس بگیرید
نوین
چراغ خطی توکار لاینر توکار 24 وات و 48 وات

لاینر توکار 24 وات و 48 وات

قیمت : تماس بگیرید
چراغ خطی توکار لاینر توکار 12 24 وات

لاینر توکار 12 24 وات

قیمت : تماس بگیرید

انواع چراغ خطی توکار(مشاوره خرید و سفارش چراغ خطی توکار در ابعاد و اشکال دلخواه)

چراغ خطی توکار ال ای دی LED نسل جدیدی از روشنایی است که امروزه با توجه به اهمیت مصرف انرژی و همچنین نیاز به مدرن بودن محیط در کنار تامین نور مناسب مورد توجه افراد و طراحان نورپردازی قرار گرفته است. چراغ های خطی LED با توجه به اینکه شکل زیبا و مدرنی دارند می‌توانند هم راهکار مناسبی برای تامین نور محیطهای مختلف و هم المانی برای تزئین و نورپردازی محیط به حساب آیند. این محصولات دارای اندازه ها و ابعاد مختلفی هستند و دست شما را در انتخاب سایز و توان باز می‌گذارند تا متناسب با محلی که قرار است مورد استفاده قرار گیرند چراغ مناسب را انتخاب نمایید.

چراغ خطی توکار یا لاین می‌تواند محیط شما را از محیطی تکراری استفاده از چراغ های مربع، دایره و مستطیل دور کند. از طرفی چون این چراغ ها به اشکال مختلف می‌توانند طراحی شوند و نصب آنها هم به صورت توکار و آویز و هم به صورت توکار در فرورفتگی های سقف و دیوار بلامانع است پس انتخاب خوبی برای نورپردازی محیط می‌باشد.

از این رو در چراغ خطی توکار و لاین نوری لاله زار می‌توانید انواع چراغ خطی توکار سفارشی را با نام ال فارو در ابعاد و اندازه های مختلف و همچنین اشکال سفارشی خریداری نمایید. البته انواع چراغ های خطی با برندهای مختلف همانند پارس شعاع، 4M، آرند، FEC، بروکس، تابشگران و غیره را می‌توانید در چراغ خطی توکار و لاین نوری لاله زار خریداری نمایید. در ویدیوی زیر بخشی از پروژه های نصب و اجرا شده در چراغ خطی توکار و لاین نوری لاله زار را مشاهده می‌کنید.

چرا چراغ خطی توکار انتخاب مناسبی برای نورپردازی است ؟

نورپردازی خطی در چند ویژگی اصلی خلاصه می‌شود : انعطاف پذیری بالا در انتخاب ابعاد و اشکال، عملکرد عالی، ایجاد جذابیت در محیط و مصرف انرژی پایین.  

اگر شما در دسته افرادی قرار دارید که به نورپردازی اهمیت می‌دهند باید بدانید که جذب شدن و ایجاد حس خوب در اداره ها، مراکز تجاری، محیط های آموزشی و غیره در گرو استفاده صحیح و درست از المان های روشنایی است در واقع شما باید در هر محیطی بسته به فعالیتی که قرار است در آن انجام گیرد از چراغ های مناسب استفاده کنید تا علاوه بر ایجاد نور کافی احساس آرامش و رفاه نیز در افراد ایجاد شود. یکی از مباحثی که توجه به آن امروزه گسترش یافته است نحوه استفاده صحیح از انرژی می‌باشد پس در هر پروژه نورپردازی باید به مصرف بهینه انرژی توجه شود در همین راستا شرکت های تولید کننده عناصر روشنایی همه به سمت و سوی تولید لامپ ها و چراغ های ال ای دی LED یا کم مصرف رفته اند تا هزینه های مصرف انرژی کاهش یابد.

چراغ های خطی از آنجایی که ماژول ال ای دی LED دارند بنابراین مصرف انرژی در آنها کمتر است از سوی دیگر با استفاده از لاین های نوری در یک محیط شما از به کار بردن آویزها، چراغ های دیواری و هرگونه روشنایی به صورت جداگانه بی نیاز می‌شوید. نکته بعدی اینکه، انتخاب طول چراغ خطی توکار با خودتان است می‌توانید یک سالن رو به صورت یک سره نورپردازی نمایید و یا از چراغ های خطی کوتاه تر در جاهایی مثل آشپزخانه، بالای میزها و غیره استفاه نمایید. 

انعطاف پذیری بالا در چراغ خطی توکار به این معنی است در هر محیطی به صورت آویز، توکار یا توکار قابلیت نصب دارد. حتی می‌توان این چراغ ها را در گوشه ها، محیطهای T شکل و یا جاهایی که منحنی هستند نیز (چراغ خطی توکار منحنی) به کار برد. چراغ های خطی می‌توانند با اشکال و ابعاد دلخواه شما تولید شوند، رنگ نور این چراغ ها می‌تواند سفارشی باشد از سفید سرد تا نور گرم آفتابی. می‌توانید این چراغ ها را دیمردار کنید و میزان نور ورودی را خودتان کم و زیاد کرده و کنترل نمایید.

انواع چراغ خطی توکار بر اساس نوع نصب

همانطور که گفته شد چراغ خطی توکار ال ای دی LED می‌تواند در مدل های توکار، توکار و آویز نصب گردد که انتخاب مدل نصب به نوع و نیاز پروژه شما بستگی دارد. باید عوامل مختلفی در انتخاب نوع نصب چراغ خطی توکار در نظر گرفته شود به طور مثال ارتفاع سقف که اگر کوتاه باشد قطعا چراغ آویز گزینه مناسبی نیست.

طراحی چراغ های خطی به گونه ای است که بیشترین هماهنگی را با معماری داخلی مدرن دارد به طور مثال در راهروهای ساختمان های اداری، مجتمع های تجاری و غیره می‌توان از این چراغ ها استفاده کرد که به دلیل داشتن شکل زیبا هم به عنوان چراغ دکوراتیو و هم تامین کننده روشنایی به کار می‌روند. این چراغ های خطی قابلیت نصب در سقف ، دیوار و کف را دارند و برای نورپردازی بسیار انعطاف پذیر هستند.

چراغ های خطی در هر مدلی که نصب شوند می‌توانند لبه دار یا بدون لبه باشند که اصطلاحا تریم لس نامیده می‌شوند. گاهی ممکن است در یک محیط نیاز به طراحی ساده و زیبا داشته باشید که استفاده از چراغ های بدون لبه می‌تواند این حالت را ایجاد کند. در صورتی که قصد دارید چراغ خطی توکار را از نوع بدون لبه یا لبه دار انتخاب کنید به سایز برش کناف توجه کنید. برای مشاوره خرید چراغ خطی توکار می‌توانید از کارشناسان چراغ خطی توکار و لاین نوری لاله زار راهنمایی بگیرید.

چراغ خطی توکار توکار

چراغ های خطی دارای شکل مستطیلی خطی هستند که به صورت توکار داخل سقف های معمولی یا سقف های کاذب نصب می‌شوند البته در انتخاب این چراغ ها باید توجه کرد که امکان نصب آنها به صورت توکار وجود داشته باشد و به ابعاد و اندازه آنها قبل از خرید توجه شود تا در زمان نصب دچار مشکل نشوید به طور مثال در صورت استفاده از سقف های کاذب چراغ های توکار انتخاب های مناسبی هستند. کاربرد این چراغ ها همانند چراغ های اداری و تجاری در سقف های کاذب مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری ، هتل ها، راهروها، رستوران ها، کافی شاپ ها و غیره می‌باشد.

چراغ خطی توکار توکار

این مدل از چراغ های لاین نیازی به ایجاد حفره و برش در سقف ندارند و به صورت توکار روی دیوار یا سقف محیط های مختلف نصب می‌شوند پس اگر شما قصد نورپردازی در محیطیی را دارید که سقف های آن از قبل نصب و اجرا شده است بهترین گزینه استفاده از چراغ های خطی توکار یا آویز است که بدون نگرانی از نحوه نصب مورد استفاده قرار می‌گیرند. کاربرد این چراغ ها نیز مانند چراغ های توکار در سقف های کاذب مجتمع های تجاری، ساختمان های اداری ، هتل ها، راهروها، رستوران ها، کافی شاپ ها و غیره می‌باشد.

چراغ خطی توکار آویز

چراغ های لاین آویز نیازی به ایجاد برش در سقف ندارند و به راحتی با کمک پایه ای نصب می‌شوند البته تفاوت چراغ های آویز با چراغ های توکار این است که با استفاده از آویز های خطی می‌توان خطوط نوری مختلفی را ایجاد کرد و محیطی مدرن تری را به وجود آورد. البته نکته دیگر در انتخاب چراغ آویز خطی این است که به ارتفاع سقف توجه شود زیرا در استانداردهای نورپردازی از چراغ های آویز برای سقف های بلند استفاده می‌شود.

چراغ خطی توکار یا چراغ های لاین دارای دو مدل مختلف به لحاظ نوع لامپ است ، چراغ خطی توکار ال ای دی LED و چراغ های بدون لامپ که امکان استفاده با لامپ های فلورسنتی یا ال ای دی LED T5 را دارند بنابراین شما می‌توانید متناسب با نیاز خود و هزینه ای که قرار است صرف کنید یکی از انواع این چراغ ها را انتخاب کنید البته استفاده از چراغ های ال ای دی LED رایج تر است در واقع چراغ های لاین خطی با طراحی پیشرفته و مدرن و با منبع نوری LED خط نوری بدون انقطاعی را فراهم می‌آورند که پخش نور یکنواختی دارند و سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می‌شوند همچنین یکی از ویژگی های این محصولات عدم ایجاد زنندگی نوری است بنابراین چراغ LED خطی گزینه مناسبی برای محیطهای مختلف می‌باشد.

چراغ خطی توکار ماژولار چیست ؟

چراغ خطی توکار ال ای دی LED در صورتی که دارای یک برد یکپارچه LED باشد از نوع ساده است و در صورتی که نور چراغ از بردهای جداگانه که به یکدیگر وصل شده اند ایجاد گردد، چراغ ماژولار نامیده می‌شود. استفاده از بردهای ماژولار در چراغ خطی توکار این مزیت را دارد که در صورت خراب شدن بخشی از چراغ می‌توان جداگانه فقط آن قسمت را تعویض یا تعمیر کرد. در یک چراغ خطی توکار با کیفیت باید بردها با کیفیت های مشابه و بالا انتخاب شوند که افت نور ایجاد نشود.

ویژگی دیگر چراغ های ماژولار این است که می‌توان ماژول ها را بهم متصل کرد و طرح های روشنایی مدولار ایجاد کرد. چراغ های خطی ماژولار را می‌توانید در هر محیطیی اعم از محیطهای اداری، بیمارستانی، تجاری و یا خانگی استفاده نمایید.

در چه بخش هایی از خانه می‌توان از چراغ خطی توکار استفاده کرد ؟

برای استفاده از چراغ خطی توکار در هر محیطی محدودیتی وجود ندارد فقط باید ارتفاع سقف یا کناف را در نظر بگیرید تا بتوانید در انتخاب چراغ آویز، توکار یا توکار تصمیم گیری کنید. همچنین باید دید آیا امکان ایجاد برش در سقف یا کناف وجود دارد یا باید از چراغ های توکار استفاده کرد. در محیط خانه می‌توان چراغ خطی توکار را در محیطهای مختلفی به کار برد :

قسمت بالای میز ناهارخوری یکی از محیطهایی است که با نصب چراغ خطی توکار به صورت سرتاسری می‌توانید یک روشنایی یکنواخت روی میز ایجاد نمایید.

قسمت بالای پیشخوان آشپزخانه یا جزیره محلی است که چراغ خطی توکار می‌تواند نصب گردد و روشنایی مناسب را هم برای تهیه غذا و هم برای محیطی ناهار خوری ایجاد کند.

داخل کمدها می‌توان چراغ خطی توکار یا چراغ رگال نصب کرد که روشنایی محیطی داخل کمد را تامین نماید.

چراغ خطی توکار به عنوان چراغ دیواری یا چراغ بالا تابلو می‌تواند در قسمت های مختلف منزل مورد استفاده قرار گیرد.

نورپردازی سقفی با اشکال مختلف می‌تواند با چراغ های خطی انجام شود البته این سبک از نورپردازی برای محیطهای مدرن و اداری کاربرد بیشتری نسبت به محیطهای خانگی دارد.

ابعاد انواع چراغ خطی توکار و نوع نصب آنها

چراغ های LED لاین در عرض های مختلفی در بازار وجود دارند بنابراین پیش از هرگونه عملیات اجرایی یا در مراحل انتخاب المان های نورپردازی باید اطلاعات فنی دقیق چراغ را داشته باشیم تا بتوانیم محیطی لازم را برای محصول در نظر بگیریم به طور مثال گاهی لازم است از چراغ های توکار، توکار یا آویز متناسب با نوع سقف و معماری استفاده کرد بنابراین توجه به ابعاد و اندازه چراغ های مورد نظرتان را در اولویت قرار دهید.

میزان روشنایی چراغ های خطی

چراغ های ال ای دی LED خطی با ماژول های LED یا SMD متفاوتی ارائه می‌شوند که توان و شدت روشنایی های مختلفی دارند بنابراین شما باید قبل از خرید در نظر داشته باشید که از این محصول در چه محیطهایی می‌خواهید استفاده کنید. چراغ های لاین هم برای تامین روشنایی و هم برای نورپردازی دکوراتیو به کار می‌روند پس توجه کنید شما این محصول را برای چه کاربردی خریداری می‌کنید.

توجه به طول عمر چراغ خطی توکار

به طور کلی هرچه دمای ال ای دی LED ها بیشتر شود طول عمر آنها کاهش می‌یابد بنابراین در چراغ های مختلف LED بخشی به نام هیت سینک قرار دارد که کمک می‌کند تبادل گرمایی و خنک شدن صورت بگیرد. در چراغ های خطی LED نیز معمولا بدنه از آلومینیوم اکسترود شده ساخته می‌شود که وظیفه تبادل حرارتی را به عهده دارد پس دقت کنید در زمان خرید محصولاتی را انتخاب نمایید که طول عمر بالایی داشته باشند و تبادل حرارتی را به خوبی انجام دهند.

انواع چراغ خطی توکار ال ای دی LED دارای بدنه ای آلومینیومی هستند که ضریب انتقال حرارت بالایی دارند و همچنین روی بخش ال ای دی LED صفحه ای قرار دارد که کمک می‌کند نور به صورت کاملا یکنواخت و بدون ایجاد خیرگی در محیط منتشر شود در واقع از ویژگی های اصلی چراغ های خطی پخش نور یکنواخت و بدون فلیکر یا چشمک زدن آنها است. این محصولات برای محیطهای اداری ، تجاری ، آموزشی، بانک ها، فروشگاه ها، هتل ها و غیره مناسب هستند و محدودیتی در طول و ارتفاع نصب این چراغ ها وجود ندارد به این معنی که شما می‌توانید این چراغ ها را به صورت خطی پشت سر هم نصب نمایید و نورپردازی خطی و یکنواختی را در محیطهای مورد نظرتان انجام دهید همچنین روی بدنه این چراغ ها با رنگ پودری پوشانده شده است که می‌تواند به انتخاب مشتریان رنگ های مختلفی داشته باشد.

اجزای کلی چراغ های خطی

بدنه

بدنه چراغ خطی توکار که معمولا از آلومینیوم اکسترود یا آنودایز شده ساخته می‌شود و با رنگ پودری پوشش داده می‌شود.

ماژول ال ای دی LED

بردها یا ال ای دی LED هایی که داخل چراغ خطی توکار قرار می‌گیرند در واقع منبع اصلی تامین کننده روشنایی چراغ های خطی هستند که این بخش یا می‌تواند به صورت بردهای جداگانه باشد یا به صورت یک ماژول یکپارچه

دیفیوزر

دیفیوزر که صفحه ای مقاوم در برابر خش و امواج UV است و کمک می‌کند پخش نور یکنواخت انجام شود.

رفلکتور یا هیت سینک

بخشی از چراغ که وظیفه خنک کنندگی داخل چراغ و بازتاب نور را به عهده دارد. این قطعه معمولا داخل چراغ است و یا ممکن است به وسیله زنجیر به بدنه متصل باشد. بست های نصب که برای نصب آسان و مطمئن این چراغ های خطی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعمیر چراغ خطی
اجرای چراغ خطی